Seo ve Anahtar Kelime İlişkisi Nasıl Olur?

Seo ve Anahtar Kelime

 

İzmir ilinde Seo çalışmaları yapılırken özgün içerikler girmek çok önemlidir. Özgün ve seo uyumlu makaleler izmir seo çalışmalarının önemli bir parçasıdır, fakat yazılan makalelerin %3 oranında anahtar kelime barındırması gerekir. İmla kurallarına yazım kurallarına anlatım düzenine giriş gelişme ve sonuç bütünlüğüne dikkat etmek ve tüm yazıda okuyuculara yeni bir bilgi katmış olmak gerekir. İnternetin ilk kez hayatımıza girdiği zamanlarda çok fazla internet sitesi yoktu. Açılan internet siteleri sınırlı sayıda idi ve arama motorları bu siteler arasında çok titiz bir seçme yapmıyordu.

Siteler arasında rekabet

Fakat günümüzde tek bir konu ya da tek bir kategori konusunda izmir seo çalışması yaptırmış on binlerce farklı site vardır. Adsense gelirlerinin tadını alan site sahipleri birer ikişer hatta beşer onar adet site açmaya başladılar. Bu çokluk ve çeşitlilik artarken arama motorlarında ilk sayfada sıralanan site sayısı artmadı. Kapasite sabit kaldı. İş böyle olunca siteler arasında ilk sıraya çıkmak için büyük bir mücadele gerekti. Aynı kategoride yarışan siteler birbirlerinden daha iyi içerikler sunmak için yarışıyorlar. Bu yarış hala devam ediyor ve etmeye devam edecek. Çünkü her gün binlerce site yayın hayatına başlıyor. İnternet sahasının sınırları yok. Sınırları olmayan ve bilgi edinme özgürlüğünün sınırsız olduğu bir çağda yaşıyoruz. İnsanlar tüm dünyaya sesini duyurabilmenin en iyi yolunun televizyonlar dergiler gazeteler olmadığını fark edeli yıllar geçti.

Seo için Güncel İçerikler Şart

İzmir seo çalışması yapılırken arama motoru optimizasyonunda dikkat edilmesi gerekenlerden birisi de sitelerin güncel içerikler eklemesi ile indekslenmelerini hızlandırmaktır. Fakat arama motorlarının botları kalın altı çizili anahtar kelimelerin makalede nasıl düzenlendiğini inceledikleri bir gerçek. Söz gelimi anahtar kelime düzeni olmayan bir makale botları ikna etmez. Haydi o zaman anahtar kelimelere yüklenelim diye düşünen site sahipleri sadece anahtarlardan oluşan saçma sağan makaleler yayınladılar. Spam kavramı böylece ortaya çıktı. Bilgi vermek değil, ziyaretçi çekmek ve ziyaretçileri istedikleri bilgiyi vermeden sadece hit almak ve para kazanmak amaçlı yapılan bu işlemleri gören Google arama motoru botlarını biraz daha geliştirerek anahtar kelime düzenine ve yerleşimine, yazılanlarla bütünlük oluşturup oluşturmadığına bakmaya başladılar. Daha titiz ve seçici olan Google arama motoru, SEO alanında sıralanmayı hak eden siteleri tek tek seçmeye ve ön sıralara yerleştirmeye başladı. Bir site için SEO her şey demektir, SEO çalışmalarının bir dalı olan özgün makale girişleri yapılırken konu bütünlüğünün sağlanması zengin içerik sunulması görsel video ve resimlerin konu ile ilgili olarak isimlendirilmesi (görsel hit) büyük önem taşıdı.

Domain Çok Önemli

Bir site hangi içerikleri girecekse o içerikle ilgili akıllıca seçilen bir domain almak gerekir. İzmir seo çalışması bu çok önemlidir. Söz gelimi sürekli oyun hakkında haberler yayınlayan bir sitenin mutlaka oyun haberleri ile ilgili domain adı alması gerekir. Yeni alınan domain alan adlarının SEO alanında yükselmesi zaman emek ve para ister. En az 6 ay boyunca düzenli içerik girilerek botların gözüne girmek, siteye yeterli oranda makale girişi yapmak, siteyi yararlı dizinlere kayıt etmek, kaliteli sitelerden referans-trafik almak, tanıtım yazıları paylaşmak sosyal ağlardan trafik almak forumlardan hit almak gibi çalışmalara girişmeden önce site tasarım işinin çok dikkatli yapılması yerleştirilecek reklam alanlarının iyi konumlandırılması gerekir.

Seo için Site Tasarımının Önemi

Ziyaretçinin siteye ilk girişte sitede kalma dürtüsünün uyandırılması için kafa karıştırıcı olmayan sade bir temaya ihtiyaç vardır. Karmaşa her alanda can sıkar. O nedenle karmakarışık, renk uyumu olmayan bir tema kodlamak size çok hit kaybettirir. Rakiplerinizin tasarımlarından farklı olan bir tasarım düşünmek ve yazmak/yazdırmak zorundasınızdır. CSS ile hazırlanmış menüler, site haritası güncel eklentilere uyumlu bir tasarım, statik sayfa uzantıları gibi ayrıntılara dikkat etmek gerekir.